Ból w obrębie kciuka, jak poradzić sobie z zespołem de Quervaina?

Zespół de Quervaina jest dolegliwością, która moze dotknąć każdego. Jest bardzo bolesna, powoduje ograniczenie ruchów, oraz wymaga natychmiastowego działania, by doprowadzić do wyleczenia stanu chorobowego. Choć najczęściej dotyka to kobiet niż mężczyzn, w obu przypadkach, stan zapalny trzeba zdiagnozować szybko, oraz postawić odpowiednią diagnozę.

Czym jest Zespół de Quervaina?

Zespół de Quervaina to stan zapalny pochewki ścięgnistej nadgarstka. Charakteryzuje się silnym bólem, oraz ograniczeniem wykonywania poszczególnych ruchów, jak zginanie kciuka, czy poruszanie nadgarstkiem. Pierwszym , i najbardziej charakterystycznym objawem choroby, jest silny ból. Jest on dość silny, i promieniuje aż do przedramienia, co skutkuje zmniejszeniem aktywności, oraz ograniczeniem ruchów.

Jak rozpoznać stan zapalny pochewki ścięgnistej nadgarstka?

Stan zapalny nadgarstka, jest łatwy do zdiagnozowania, ze względu na charakterystyczne objawy, w tym ból i brak mozliwości swobodnego wykonywania ruchów ręką. Lekarz, już bez wykonywania specjalistycznych badań jest wstanie, określić stan chorobowy. Pierwszym, i najbardziej skutecznym testem, jest test kciuka. Należy wyprostować kciuk, następnie zacisnąć ręce w piąstki, obejmując kciuk, wyprostować palce i zgiąć rękę. Jeśli w tym przypadku występuje ból, możemy mieć pewność, że mamy doczynienie z tą chorobą.

Powody wystąpienia zespołu de Quervaina?

Główną przyczyna wystąpienia stanu zapalnego, są liczne urazy, prowadzące do uszkodzenia kciuka. Ponadto, zbyt długie i częste obciążenie nadgarstka, może doprowadzić do zmian, dlatego nie należy przeciążać rąk. Lekarze są zgodni, że efektem powstania choroby, są też choroby zwyrodnieniowe stawów.
Jak poradzić sobie z ta dolegliwością?

Leczenie zespołu de Quervaina samodzielnie? Jest to możliwe?

Leczenie stanu zapalnego nadgarstka i kciuka, nie jest trudne, i można wprowadzić je również samemu. Polega przede wszystkim na tym, by odciążyć chory nadgarstek. można zrobić to za pomocą usztywnienia ręki, stosując opaskę uciskową, jak i ograniczyć wykonywanie ruchów. Ponadto, należy wprowadzić leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zaleca się, aby były to leki w formie tabletek, jak i maści, stosowanych miejscowo. Leczenie, wspomogą zimne ogłady, w tym te z octem, który zmniejszy obrzęk w obrębie kciuka.
Choroba ta, mimo że jest spowodowana między innymi stanem zapalnym, jest możliwe do wyleczenia. Wystarczy odpoczynek, odpowiednie leki, oraz ograniczenie ruchu, by chory szybko powrócił do zdrowia. W przypadku, gdy leczenie się domowymi sposobami nie przynosi skutku, należy zgłosić się do ortopedy. Być może, konieczne będzie wprowadzenie specjalistycznego leczenia, opierającego się przede wszystkim na zastrzykach z kortykosteroidami, blokującymi stan zapalny, oraz łagodzące ból, drętwienia i zmniejszające ruch, co spowoduje szybki powrót do zdrowia, oraz pełnej sprawności ręki, w bardzo krótkim czasie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.